Profil

Členové skupiny

Skupina Blek Defekt vznikla v roce 2006 z čistě amatérských hudebně-hospodských dýchánků v legendami opředené restauraci Delta ve Kbelech. Nutno poznamenat, že od občasného hraní v hospodě a zlatavým mokem posílených řečí o kapele snů, která by už jistě brázdila klubovou scénu okolních vesnic, kdyby ...., vedla dlouhá a trnitá cesta.

Neměli jsme nástroje (Jarda hrál folk, Jirka všechno možný, Martin doma na starou španělku drhnul Dajdou) a jediný potenciální bubeník, který byl ochotný s námi hrát, neměl bicí.

Po půl roce debat, jsme zakoupili nástroje a plni nadšení začali v listopadu roku 2006 najíždět první bigbeatové pecky. S neotřelým názvem skupiny, který nám může leckterá slavná kapela používající název oblečení závidět, přišel Jirka (v té době jsme hráli písničku od skupiny Blue effect .... :O)).

Zpočátku šlo všechno hladce. Partnerky nám fandily (konečně nebudeme brnkat jen doma), známí na nás byli hrdí, neznámí na nás hrdí teprve budou a starší členové našich rodin, časem také pochopí kouzlo naší hudby, prostě paráda.

Časem přišla první vystoupení a postupně se začali uskutečňovat naše plány. Nadšení partnerek ochladlo (brnkání doma neustávalo, ba naopak se stupňovalo), stejně jako to známých a rodiče občas nechápou, proč ta muzika musí být tak nahlas. O to větší je naše nadšení.

Již jsme nahromadili dost vlastních nápadů a naplnili repertoár vlastními kusy. Občas ještě vytáhneme nějakou převzatou věc, ale snažíme se Vás, naše věrné i nevěrné posluchače zaujmout našimi nápady.